Oosterse mythologie

© Publiek domein

Start ma 1 juni '26
19:30 - 22:00

3 sessies

Prijs

Standaardprijs: € 49
Alle tarieven

Waar Bibliotheek De Krook
Miriam Makebaplein 1
9000 Gent

Meer info over de locatie(s)

Begeleiding

Avansa in De Krook

Een van de beste manieren om te leren hoe mensen uit een andere cultuur in het leven staan, is het bestuderen van de verhalen uit die cultuur. In deze sessie bekijken we de mythes die aan de basis liggen van de oosterse culturen. We lezen en bespreken de oudste mythes uit India, en maken een overzicht van het godenpantheon uit het hindoeïsme. Komen ook aan bod: boeddhistische verhalen, het Tibetaanse dodenboek, en mythes uit het taoïsme (China) en het shintoïsme (Japan). Centraal staat het gevoel van eenheid die de oosterse mythologieën proberen uit te drukken.

Praktisch

Deze activiteit vindt plaats in Bibliotheek De Krook, lokaal Vos - verdieping -1.

Lokaal Vos is voor 18.45u bereikbaar via de hoofdingang van de bib.
Na 18.45u ENKEL EN ALLEEN bereikbaar via de zij-ingang op de PLATTEBERG (één niveau lager dan de hoofdingang, via de trap links van de hoofdingang, via de lift er tegenover of via de Korianderstraat naast de Minard)

Sessies

  • ma 1 juni '26
    19:30 - 22:00
    Bibliotheek De Krook - Vos
  • ma 8 juni '26
    19:30 - 22:00
    Bibliotheek De Krook - Vos
  • ma 15 juni '26
    19:30 - 22:00
    Bibliotheek De Krook - Vos

Locatie(s)

  • Bibliotheek De Krook Miriam Makebaplein 1
    9000 Gent Toon op kaart

Prijs

  • Standaardprijs
    € 49
  • Reductieprijs
    € 37
    Voor studenten met een studentenkaart en een voltijds leerplan of voor mensen die in een moeilijke financiële situatie zitten.
  • Sociale prijs
    € 24,5
    Voor mensen die recht hebben op een verhoogde tegemoetkoming van het ziekenfonds en die niet in Gent, Merelbeke, Lochristi, Destelbergen en Melle wonen of voor werkzoekenden in en buiten Gent.
  • Kansentarief UiTPAS Regio Gent
    € 9,8

Begeleiding

Peter De Backer

Peter De Backer studeerde Germaanse talen en Vergelijkende Cultuurwetenschap aan de U.G. Hij is…
Meer over Peter De Backer

In samenwerking met