Tine Hens wordt geïnterviewd door Leentje Van Hoorde
In minder dan een halve eeuw zorgde de mens voor het verdwijnen van driekwart van het aantal dieren. Niet alleen zeldzame soorten leggen het loodje. Wat ooit gewoon was, wordt steeds zeldzamer en omdat we het nooit meemaakten, dreigen we te vergeten hoe overvloedig al dat andere leven was niet eens zo lang geleden.
In Archief van mogelijk verlies duikt Tine Hens in haar eigen geheugen. In een mengeling van fictie en non-fictie rakelt ze herinneringen op aan kieviten, palingen, olmen, spreeuwenzwermen, leeuweriken, korenbloemen. Maar ook aan sneeuw, gletsjers, vuurvliegjes, stilte en duisternis. Ze wordt voor deze gelegenheid geïnterviewd door geschiedkundige Leentje Van Hoorde. Er volgt ook een voorleesmoment waarin Tine voorleest uit het boek.
Wat dreigen we te verliezen als we de vernietiging van het levende niet ombuigen in herstel en zorg? Dit boek is een recept voor verwondering en een dam tegen geheugenverlies. Maar het voedt vooral de liefde voor het leven dat ons omringt.
Tot 29 januari loopt de expo 'Archief van mogelijk verlies: poëtische installatie voer wat nog niet verloren is' in de Muziekcentrum De Bijloke in Gent.


