De rol van journalisten bij het verspreiden van betrouwbare informatie

© publiek domein

Panelgesprekken kennis en democratie: Balans tussen vernieuwing en stabiliteit: hoe wetenschap, media, AI en politiek onze democratie beïnvloeden

Start di 30 september '25
19:30 - 21:30

1 sessie

Prijs

Standaardprijs: € 5
Alle tarieven

Waar Bibliotheek De Krook
Miriam Makebaplein 1
9000 Gent

Meer info over de locatie(s)

Begeleiding

In een tijd van polarisatie, desinformatie en wantrouwen in de media stellen we ons de vraag: hoe spelen nieuwsmedia hun rol als verspreiders van informatie? Welke problemen komen journalisten tegen? En hoe kunnen burgers hen helpen om beter en eerlijker nieuws te brengen?


Tijdens deze interactieve avond gaan we samen met factchecker Rien Emmery (VRT NWS) , onderzoeksjournalist Anneleen Ophoff en mediaprofessor Ike Picone (imec-VUB) dieper in op de rol van de journalistiek. We zoeken niet alleen naar inzichten, maar ook naar oplossingen. Als deelnemer word je uitgenodigd om mee te denken.


Dit panelgesprek is de eerste van vier panelgesprekken: KENNIS & DEMOCRATIE

Balans tussen vernieuwing en stabiliteit: hoe wetenschap, media, AI en politiek onze democratie beïnvloeden

In een wereld waar informatie overal beschikbaar is, wordt het steeds moeilijker om betrouwbare kennis van misinformatie te onderscheiden. Algoritmes, kunstmatige intelligentie en belangengroepen beïnvloeden wat we te zien krijgen, met grote gevolgen voor het democratisch proces. Daarom organiseren we in samenwerking met "Mensen en wetenschap" en Ugent vier panelgesprekken waarin burgers en experten samen in gesprek gaan. Samen zoeken we naar oplossingen om de kwaliteit van informatie in onze samenleving hoog te houden.


De andere avonden:

Praktisch

Deze activiteit vindt plaats in Bibliotheek De Krook - lokaal Vos en Haas - verdieping -1.

De Blauwe Vogel is voor 18.45u bereikbaar via de hoofdingang van de bib.
Na 18.45u ENKEL EN ALLEEN bereikbaar via de zij-ingang op de Platteberg. Neem de trap links van de hoofdingang of de lift aan de overkant van het Makebaplein naar beneden.
Kom je van kant Sint-Pietersnieuwstraat: sla de Korianderstraat naast Minard in.

Sessies

  • di 30 september '25
    19:30 - 21:30
    Bibliotheek De Krook - De blauwe vogel

Locatie(s)

  • Bibliotheek De Krook Miriam Makebaplein 1
    9000 Gent Toon op kaart

Prijs

  • Standaardprijs
    € 5
  • Kansentarief UiTPAS Regio Gent
    € 1

Begeleiding

Edward De Vooght

Edward De Vooght is senior onderzoeker aan de Arteveldehogeschool (Communicatie, Media en Design)…
Meer over Edward De Vooght

Rien Emmery

Rien Emmery is een Belgische journalist en factchecker die zich specialiseert in het ontmaskeren…
Meer over Rien Emmery

Ike Picone

Prof. dr. Ike Picone is hoofddocent Media- en Journalistiekstudies aan de Vrije Universiteit…
Meer over Ike Picone

Anneleen Ophoff

Anneleen Ophoff werkt al zo’n tien jaar in de journalistiek. Eerst bij de Vranckx-redactie van VRT…
Meer over Anneleen Ophoff

In samenwerking met